Veľkokapacitné kontajnery

VK21 - 25.04.2021

- V termíne 21. - 24.04.2021 budú na Bio skládke pri Poľnohospodárskom družstve v Kráľovej pri Senci umiestnené veľkokapacitné kontajnery.

Streda -  Piatok od 13:00 do 18:00 hod.
Sobotu -  od 9:00 do 15:00 hod.

Po naplnení kontajnera sa bude v zbere pokračovať po jeho výmene.

Pri vývoze odpadu Vás žiadame o dodržiavanie inštrukcií zamestnanca Obecného úradu.

- V  termíne 23. - 25.04.2021 bude v časti Bodov pristavený veľkokapacitný kontajner.

Upozorňujeme obyvateľov, že odpad uložený mimo kontajnera nebude vyvezený.

Inštrukcie k triedeniu k triedeniu odpadu do veľkokapacitnýchkontajnerov:

• Objemný odpad -
    odpad, ktorý sa nedá vyseparovať, t.j. matrace, gauč, kancelárske stoličky a pod.

• Sklo -
    patrí sem: iba klasické tabuľové sklo alebo zaváraninové fľaše a pod.,
    nepatrí sem: autosklo, keramika, zrkadla alebo sklo obsahujúce drôty.

• Tvrdený plast/objemný plast -
    patrí sem: - plastové stoličky, stoly, debničky, platové vedrá atď.
    nepatrí sem: - plastové vedrá, ktoré obsahovali farbu, tie sú považované za nebezpečný odpad).

• Nebezpečný odpad
    •  oleje (nie jedlé, len motorové, prevodové, hydraulické) - bez chladiacich kvapalín a brzdových kvapalín.
    • obaly s nebezpečným odpadom - definícia obalov:        Obalom sa rozumie vyprázdnený obal (sudy, plechovice, bandasky a iné), v ktorých boli farby, rozpúšťadla, lieh,...
    •  rozpúšťadla (acetón, C6000 a pod), pripadne aj kvapalne farby s rozpúšťadlom - nie vodou riediteľné.
    • všetky farby, tuhé, tekuté, vodou riediteľné.

Pre všetky odpady platí, že majú byť v pôvodných obaloch - nie je prípustné skladovať nebezpečné odpady v obaloch od potravín a nápojov (PET fľaše, sklenené fľaše, zaváraninové poháre a pod), ak je odpad v bandaske, musí byť označený obsah priamo na bandaske alebo etikete).
      Pre všetky odpady platí: - Obaly s obsahom tekutých látok musia byť zaistené tak, aby pri ich preprave a manipulácii s nimi nedošlo k  prevrhnutiu a vyliatiu ich obsahu.

• Stavebný odpad

• BRO (Biologicky rozložiteľný odpad)

• Kov

• Elektroodpad

• Pneumatiky – majú sa odovzdávať do auto/pneuservisov, kde ich majú povinnosť bezodplatne prevziať od obyvateľov.

Vytvorené: 23. 3. 2021
Posledná aktualizácia: 20. 4. 2021 09:15